Artykuły

EFT – poziom emocjonalny

autor:

EFT – poziom emocjonalny

Holistyczny sposób na stres – cz.II

Związek między ciałem a emocjami jest bardzo ścisły, można powiedzieć, że sygnały z ciała to wręcz wykrywacz emocji. Uczucia, podobnie jak sygnały ciała, to bardzo cenne dla nas informacje. Dają nam znać, że coś się dzieje, są naszym drogowskazem. Emocje to inaczej wyzwalane przez mózg reakcje, które przygotowują ciało i umysł do odpowiedniego działania.

Sposoby na stres – EFT – poziom emocjonalny

Wszystko jest energią, również emocje. EFT doskonale sprawdza się na różnego rodzaju problemy emocjonalne, traumy z przeszłości, lęki i fobie.

Podstawowe emocje, z którymi można pracować i neutralizować za pomocą EFT to gniew, złość, lęk, strach, smutek, wstyd, poczucie winy, wstręt czy bezsilność. Często na jeden problem składają się różne emocje, a nawet przeróżne ich odcienie. Czasami jest też tak, że jedne emocje są przykryte przez inne. Opukując konkretny problem oraz dostrajając się do niego energetycznie poprzez mówienie o prawdziwych emocjach sprawiamy, że zaburzenie w energii znika. W konsekwencji tego wyjściowe emocje jakby blakną, tracą swoją moc i często to, co wywoływało silne doznanie emocjonalne staje się dzięki EFT obojętne, neutralne.

Każda z emocji ma swoją wibrację energetyczną. Negatywne emocje takie jak gniew czy smutek mają te wibracje bardzo niskie, a te pozytywne wręcz przeciwnie (zobacz rysunek poniżej). Warto pozostawać na tych najwyższych wibracjach, jest to ważne dla naszego zdrowia psychicznego, ale także wpływa na poziom fizyczny np. powstawanie chorób czy manifestację pragnień i celów.

Wykonując ćwiczenia EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności, tappingu emocjonalnego) możemy z jednej strony wpływać na uwolnienie emocji o tych najniższych wibracjach. Z drugiej strony możemy także podwyższać wibracje w swoim systemie energetycznym, dzięki ugruntowaniu tych pozytywnych. Wypowiadając zdania oparte na afirmacjach wpływamy ich na podniesienie.

 

poziomy wibracji emocji

 

Zobacz cz.I tego Artykułu – Holistyczny sposób na stres

W kolejnym artykule poruszę zagadnienie wpływu EFT na poziom fizyczny >>> cz. III – EFT – poziom fizyczny

[youtube id=”AQvKCw8BVnc” mode=”normal”]

Jak szybko zacząć uwalniać emocje ?

Tutaj możesz zapoznać się z szybkim poradnikiem jak ułożyć ćwiczenie EFT i samodzielnie je wykonać 

Możesz również przeczytać książkę „Sukces z EFT„, aby zastosować ćwiczenia do rozwoju zawodowego oraz szybko zacząć osiągać cele i sukcesy.