Artykuły

Gra Prosperity

autor:

Gra Prosperity

Niby wiemy, że przyciągamy to, na czym skupiamy swoją uwagę. Ale tak na prawdę – to na czym się najczęściej koncertujemy kiedy brakuje pieniędzy? Jeżeli uważamy, że mamy (za) mało pieniędzy, to skupiamy się na BRAKU. A tym samym przyciągamy więcej BRAKU, a nie pieniędzy. Poniższe ćwiczenie pomoże Ci skupić się na energii pieniędzy, po to, aby ich WIĘCEJ przyciągnąć do siebie.

Prosperity Game – Twoje nowe konto w banku

To proste, ale i silne ćwiczenie. Ma dwie mocne strony. Pierwsza, to, że wszechświat podsunie Ci to, na czym będziesz się koncentrował, czyli przepływ pieniędzy, bo to dokładnie będziesz ćwiczył/a. I wtedy może być ćwiczeniem dla Ciebie bardzo przyjemnym. Nasze myśli i dodatkowo to, co wzmocnimy w wyobraźni obrazem, tworzą naszą rzeczywistość. Do dzieła!

Przygotuj: zeszyt w kratkę lub plik w arkuszu kalkulacyjnym.

Narysuj: tabelkę, a w niej takie kolumny – data, kwota depozytu, wydatek, kwota wydatku, pozostała suma.

Ćwiczenie dzień po dniu:

  • pierwszego dnia zapisz: datę, depozyt w kwocie 1 000 zł, swoje konkretnie opisane wydatki (czyli jaką kwotę na co wydasz) i podsumuj ile zostało na koniec dnia; chodzi o to, abyś codzienne kwoty depozytu „wydawał” a nie zbierał; natomiast jeżeli zostanie Ci coś z dnia poprzedniego po prostu dodaj to do aktualnego dnia
  • kolejnego dnia: podwajasz depozyt z dnia poprzedniego; i tak – drugiego dnia będzie to 2 000 zł, trzeciego 4 000 zł, czwartego 8 000 zł itd.

Przykład arkusza pt.”moje konto”

moje konto

Ćwicząc w ten sposób przyzwyczajasz się do uczucia posiadania i wydawania coraz większych kwot. Pieniądze cały czas krążą w świecie, to naturalny stan przypływu i odpływu. Otwórz się na niego. 

Prowadź tego typu ćwiczenie przez przynajmniej 2 miesiące. Najlepiej przez cały rok. Staraj się być radosny, ale bez nastawienia „to i tak nie działa, to bez sensu …” bo wtedy dajesz sygnał, że nie jest to dla Ciebie ważne. Jest też druga silna strona tego ćwiczenia – pokazuje gdzie i jakie mamy blokady przed pieniędzmi. Opory, negatywne przekonania związane z pieniędzmi czy negatywne uczucia można uwolnić za pomocą EFT.

Daj znać jak Ci idzie 🙂