Holistyczna metoda na stres

EFT a stres

Holistyczna metoda na stres

EFT – Technika Emocjonalnej Wolności

zwana też tappingiem emocjonalnym stała się jedną z najszybciej rozwijających się technik rozwoju osobistego na świecie. W Polsce jest jeszcze metodą mało znaną, natomiast jest szczególnie popularna w USA, gdzie zajmuje czołową pozycję wśród tzw. psychologii energetycznych. Teraz także i Ty masz okazję przekonać się o jej niesamowitej skuteczności między innymi w zwalczaniu stresu.

Dowiedz się jak ją zastosować, aby przekształcić i polepszyć swoje życie. EFT może wprowadzić w Twoje życie balans i harmonię, poczucie, że to Ty na nie wpływasz a nie, że to życie kontroluje Ciebie. Możesz też doświadczyć głębokiego dotarcia do swojego prawdziwego JA.

Korzyści stosowania EFT

Metoda ta jest wspaniałym narzędziem rozwoju osobistego a także zawodowego. Z powodzeniem jest stosowana na problemy emocjonalne, zdrowotne, w relacjach, podnoszenia wydajności w sporcie, rozwoju w biznesie i finansach. EFT jest doskonałe na negatywne emocje, traumy z przeszłości, lęki i fobie, ale także sprawdza się na poziomie fizycznym (np.bóle, choroby, napięcia itd.) oraz mentalnym (negatywne myślenie, blokady i przekonania itd.), czy zachowań (uzależnienia, zwiększanie wydajności itd.).

Obszar działania EFT jest bardzo szeroki i jak mówi twórca G.Craig „Stosuj EFT na wszystko!”. Sam wkrótce odkryjesz zastosowanie dla siebie.

Nadszedł czas, abyś i Ty mógł doświadczyć jej działania. Aby zacząć nie musisz posiadać żadnej szczególnej wiedzy czy umiejętności. Wymagana natomiast jest chęć do nauki, otwartość na nowe metody i motywacja do własnej pracy.

Dlaczego EFT jest holistyczną metodą na stres?

Działania EFT można doświadczyć na 4 poziomach:

obszary EFT

Tapping EFT jest prosty i szybko działający

EFT jest niezwykle prosta, ale zadziwiająco szybka i silna. Tradycyjne techniki rozwoju mogą trwać miesiącami, a nawet latami, często są także trudne i skomplikowane. Dodatkowo nasz organizm ma naturalną skłonność do odrzucania zmian, które traktuje jako zagrożenie, i dlatego tak trudno jest nam się zmienić czy wdrożyć nowe nawyki (np. słynne postanowienia noworoczne). Dzięki EFT możemy to ominąć.

EFT jest bardzo łatwe do opanowania – nawet bez wcześniejszego doświadczenia. Polega na opukiwaniu punktów meridianowych na ciele, co powoduje odblokowanie i uzyskujemy trwale efekty zmian nawet w kilka minut.

To e-szkolenie może Ci pomóc, jeśli:

 • chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie kompleksowo ze swoim stresem
 • próbowałeś już innych metod, i działały one tylko przez chwilę, lub szybko traciłeś motywację do ich kontynuowania
 • znasz przyczyny swojego stresu, ale brakuje Ci konkretnych narzędzi do jego zredukowania
 • nie znasz przyczyn swojego stresu, ale jesteś otwarty na to, aby się z nimi zmierzyć

Jestem taki zestresowany …

Czy i u Ciebie najczęstszym powodem stresu jest:

 • sytuacja finansowa
 • sprawy osobiste i rodzinne
 • praca, warunki i stosunki w pracy
 • ciągły pośpiech
 • stan zdrowia i leczenie
 • dzieci i ich sprawy
 • polityka i życie publiczne
 • brak kultury u ludzi
 • warunki mieszkaniowe

Stresory te wymieniane są obecnie jako najczęstsze wśród Polaków (badanie TNS Polska, 2013 “Polski stres”). Umiesz sobie z tym radzić? Większość z nas wybiera często nieefektywne metody radzenia sobie ze stresem – używki, leki, przejadanie, telewizja czy bierne spędzanie czasu.

To e-szkolenie da Ci konkretne narzędzia do rozwoju i zmiany:  EFT.

Dodatkowe korzyści z EFT:

 • EFT pomaga odkryć podświadome źródła stresu, co może wydobyć  stojące za nimi prawdziwe powody i pomoże w końcu wyzwolić się od nich – trwale i szybko
 • Zauważysz głębokie zmiany w każdej dziedzinie życia, od swojej kariery i finansów, po relacje z innymi, do zdrowia fizycznego i emocjonalnego
 • Uzyskasz lepszą kontrolę nad swoimi myślami i działaniami – pomoże Ci uwolnić się od szkodliwych nawyków, takich jak negatywne przekonania
 • Bardziej pozytywny własny wizerunek – możesz przestać wątpić i sabotować siebie, skupiając się na właściwym celu

  i wiele, wiele innych 🙂

Jak to się dzieje, że EFT działa?

Według neurobiologii każde wspomnienie, które masz zapisane w pamięci jest zakodowane w mózgu w połączeniu z pewnym ładunkiem emocjonalnym (daną emocją). To tworzy pewnego rodzaju ścieżkę, która wyzwala odpowiednią reakcję fizjologiczną za każdym razem, kiedy jakieś wydarzenie przypomina to doświadczenie z przeszłości. Na przykład, możesz zacząć drżeć za każdym razem kiedy występujesz publicznie.
EFT pomaga przepisać na nowo te ścieżki neuronalne, dzięki czemu można wyeliminować świadome oraz podświadome emocje, myśli i zachowania, które powodują negatywne reakcje. Po zaledwie kilku sesjach już zauważysz różnicę.

EFT pomaga w relaksacji i zmniejsza stres
Naukowcy z Harvard Medical School odkryli, że poprzez stymulowanie punktów akupresury EFT zmniejsza przepływ krwi do ciała migdałowatego, co prowadzi do wzrostu endorfin, zwiększając kojące fale GABA oraz zmniejszenie poziomów kortyzolu.Rezultatem jest natychmiastowe uczucie spokoju i zmniejszenie objawów lękowych.

EFT zmniejsza ból
Wiele badań wykazało, że stymulacja punktów akupunkturowych poprzez narzędzia takie jak EFT- nawet bez igieł – pomaga w redukowaniu bólu.

Terminy

To szkolenie jest obecnie niedostępne.

Zajrzyj na nową stronę www.poznajswojamoc.pl po szczegóły kursów.

Forma e-szkolenia

E-szkolenie podzielone jest na 10 modułów do samodzielnych ćwiczeń:

 1. Zaproszenie
 2. Wprowadzenie
 3. EFT w skrócie
 4. Punkty stosowane w EFT
 5. Problem – co Cię stresuje?
 6. Budowa zdań do procedury EFT – ustawienie
 7. Runda negatywna
 8. Runda przejściowa
 9. Runda pozytywna
 10. Rozwiązanie problemu

Info organizacyjne zostanie przesłane emailem po opłaceniu kursu.


Zgłaszając się na szkolenie bierzesz całkowitą odpowiedzialność za swój stan emocjonalny i zdrowotny. E-szkolenie nie jest programem terapeutycznym, nie może zastąpić terapii czy opieki medycznej. Wszelkie indywidualne problemy zdrowotne powinny zostać skonsultowane z lekarzem.