Artykuły

Wdzięczność – 15 minutowy cud

autor:

Wdzięczność – 15 minutowy cud

 

Wspaniałe ćwiczenie do praktykowania uczucia wdzięczności a tym samym przyciągnięcia w Twoim życiu tego, czego najbardziej chcesz. Postawa wdzięczności jest także jednym ze skutecznych sposobów na stres oraz podniesienia osobistych wibracji energii.

To ćwiczenie może stać się Twoim codziennym nawykiem. Jest proste, wymaga co nieco dyscypliny, aby wykonywać je codziennie, ale jak jego nazwa wskazuje – ma przyciągać cuda do naszego życia. Ponieważ wszystko, na czym się koncertujemy z uczuciem, wzrasta, nadmierna koncentracja na negatywnych aspektach życia sprawia, że przyciągamy dokładnie te rzeczy, których nie chcemy!

Poświęcaj tylko 1% uwagi na to, czego nie chcesz, i 99% uwagi na to, co chcesz. Pomoże Ci w tym 15 min.cud.

 

Załóż zeszyt i uzupełniaj poniższe zdania pisząc je codziennie. Wybierz najlepszą dla siebie porę dnia. Być może zajmie ci 15 minut, być może trochę dłużej, to od ciebie zależy. Składa się z 5 kroków – zdań do indywidualnego dokończenia.

 

Krok 1 – Wyraź jasno swoje marzenie i pragnienie

Moim marzeniem, pragnieniem, intencją  jest…

 

Krok 2 – Poczuj wdzięczność za to co już masz i czego doświadczasz

Dzisiaj jestem wdzięczny za…

Dziękuję za…

Cieszę się, że…

Jestem teraz szczególnie wdzięczny za…

 

Krok 3 – Skup się na tym czego chcesz (w myślach, słowach i w obrazach) tak, jakby już się spełniły

Ponieważ mogę być, mogę zrobić i mieć absolutnie wszystko, widzę już cieszącego się następującymi rzeczami…

Kiedy to się spełniło, czuję jak….

 

Krok 4 – Obserwuj, jak się czujesz w każdej chwili (czy są to uczucia komfortu czy dyskomfortu)

 

Krok 5 – Podziękowanie

Z wdzięcznością zgadzam się zaakceptować te i nawet większe dary, w odpowiednim czasie, na doskonałe sposoby, które wyrażają dobro wszelkiego życia wszędzie

 

To ćwiczenie opiera się na „15 min. cudzie”, którego autorką jest Jacquelyn Aldana. Odkryła ona sposób na przyciągnięcie cudów w swoim życiu, ale także metodę, by i innym było łatwo przyciągać i tworzyć zmianę, którą niektórzy nazywają cudami. Rezultaty bywają tak niezwykłe, że potrafią zmienić jakość całego życia.

Chcesz wzmocnić działanie tego ćwiczenia? Jeżeli w trakcie jego wykonywania poczujesz emocje na zdania, które piszesz, poczujesz opór, albo myśl, że to nie możliwe – zapisz wszystko co Ci przychodzi do głowy. Zajmij się później tym jako osobnymi aspektami Twojego oporu przed szczęściem i opukaj według procedury EFT (jej opis znajdziesz w Strefie wiedzy w zakładce EFT na stres).

Więcej o wdzięczności w artykule – Wdzięczność sposobem na stres