Artykuły

Własny biznes bez stresu

autor:

Czy możliwe jest prowadzenie biznesu bez stresu? Pytanie raczej retoryczne.

Własny biznes bez stresu, czyli o tym co blokuje twój sukces.

Działanie w środowisku stresu jest standardem w dzisiejszych czasach. Niektórzy radzą sobie lepiej a inni niestety gorzej. Warto mieć świadomość, że stres rodzi się przede wszystkim w naszej głowie, i to tam znajdziemy jego główne źródła. Tam też znajdziemy siłę do zmiany –  w naszych postawach jak i w sposobie postrzegania.

Jak stres odbija się na twoim sukcesie?

Może powodować między innymi to, że w ogóle nie podejmujemy działań. Zazwyczaj najwięcej obaw w zakresie własnej przedsiębiorczości mają kobiety. Według badań pozytywne nastawienie do przedsiębiorczości ma 67 % polskich kobiet, ale tylko 33 % gotowych jest założyć firmę. Nie robią jednak tego ze względu lęk przed porażką (77 %!). Wydaje im się, że sobie nie poradzą, bo nie mają wiedzy czy umiejętności zarządzania. Poza tym ten lęk może ogólnie dotyczyć unikania różnych działań np. związanych ze sprzedażą.

Stres sabotażysta

Niezależnie od momentu, w którym teraz jesteśmy mogą pojawić się typowe stresory czy blokady. Można je nazwać wirusami w naszym systemie, które kiedyś się zagnieździły. W ten właśnie sposób stres może sabotować sukces i radość z prowadzenia biznesu.

Symptomy blokad sukcesu

Typowe symptomy blokad sukcesu to: negatywne wewnętrzne programy typu przekonania (np. nie jestem dość dobra, aby prowadzić biznes), emocje takie jak irytacja, uraza, gniew, zamartwianie się itp., obawa przed sukcesem i porażką (np. strach przed odrzuceniem), odkładanie działań i zwlekanie, wyszukiwanie wymówek, skupianie się na porażkach i braku, unikanie działań marketingowych i sprzedaży czy występów publicznych z różnych osobistych powodów (np. nie chcę aby ktoś mnie zobaczył bo może mnie skrytykować), rozproszenie uwagi zamiast skupienia na ważnych działaniach, brak pewności siebie i umniejszanie swojej wartości oraz tego, co oferujemy (np. poczucie że twój produkt jest gorszy od konkurencji), brak jasnego celu i wizji siebie oraz zrozumienia wartości, które wpływają decydująco na całe nasze życie.

Czy można to zmienić?

Tak! Reakcje stresowe w organizmie są wywołane nie tyle przez aktualne wydarzenia a przez fałszywe przekonania, destrukcyjne zakodowane wzorce i wspomnienia. Aby pozbyć się tego bagażu warto zacząć od codziennej uważności na to, co może być taką blokadą oraz uwolnić je np. za pomocą mega-szybkiej metody EFT. Na sesjach coachingowych z jej wykorzystaniem diagnozujemy prawdziwe przyczyny i blokady oraz szybko oraz trwale redukujemy z emocji, myśli a także ciała oraz różnych niepożądanych zachowań.  

Chcesz spróbować?

To, co masz do stracenia to … lęki i blokady.